Alumni

Team Buffalo Alumni to Follow – Spring 2018
College Alumnus High School HS Grad Div.
Albany Matt Perla Orchard Park 2015 1
Alderson Broaddus Thomas Crane Williamsville North 2016 2
Alfred Jonathan Waugh Bishop Timon 2017 3
Alfred State Tanner Morrow Grand Island 2016 3
Noah Teator Grand Island 2017 3
Alma Jared Nycz Iroquois 2015 3
Arizona State P.J. Koestler Williamsville North 2016 MCLA-1
Baldwin-Wallace Taylor Sharman Canisius 2014 3
Jon Mays Williamsville East 2015 3
Donovan Ersing Eden 2017 3
David Arlington Lockport 2017 3
Owen Bean Frontier 2017 3
Brian Jandzinski Lancaster 2015 3
Gage Schneider Hamburg 2017 3
Ethan Napieralski Lancaster 2015 3
Justin Presutti Williamsville South 2016 3
John Seibert Iroquois 2015 3
Derek Andrews Iroquois 2014 3
Brockport Matt Malecki Lancaster 2015 3
Buffalo Alex Manly Williamsville South 2016 MCLA-1
Joel Giambra, Jr. Williamsville North 2016 MCLA-1
Canisius Drew House St. Joe’s 2016 1
Blake Rickan Williamsville East 2014 1
Jakob Kotter Medina 2017 1
Lex Oakes Clarence 2014 1
Colorado-Boulder Nick Ennis Nichols 2017 MCLA-1
Genesee C.C. Collin Tolsma Grand Island 2017 NJCAA
Hamilton John Ennis Nichols 2015 3
Haverford Zach Cole Nichols 2014 3
Ryan Tetro Taft School 2015 3
Hilbert Tyler Balsavage Lancaster 2016 3
Luke Jablonski Hamburg 2017 3
Pat Sargent Frontier 2017 3
Hiram Nolan Blonski West Seneca West 2016 3
Gustavo Bautista Eden 2017 3
Hobart Kevin Goltz Orchard Park 2015 1
Keuka Kurt Eschner Frontier 2017 3
Lake Erie Jimmy Chadwick Amherst 2015 2
Le Moyne Eric Deakin St. Joe’s 2016 2
Greg White Nichols 2014 2
Lourdes Trey Patrum Frontier 2017 2
Medaille Shawn Barbalato Williamsville South 2016 3
Mercyhurst Colin Greenway Williamsville East 2014 2
Nazareth Jack Crowley Orchard Park 2015 3
Myles Young St. Joe’s 2015 3
Oberlin Jake Parentis Nichols 2015 3
Max Scott Nichols 2016 3
Ohio Joe Boyko Grand Island 2017 MCLA-1
Otterbein Tyler Fredette Iroquois 2016 3
Penn State -Club Jeff Terragnoli Williamsville East 2016 NCLL
Pittsburgh Austin Blair Grand Island 2016 MCLA-1
Providence Austin Goltz Orchard Park 2013 1
Roberts Wesleyan Matt Gademske Sweet Home 2017 2
Siena Chris Robertson The Hill Academy 2014 1
St. John Fisher Tony McClintock Orchard Park 2015 3
Conor Buzby Grand Island 2017 3
Andrew Bronson Lockport 2016 3
St. Leo’s Mitch Wilson Orchard Park 2013 2
St. Rose Zach Deakin St. Joe’s 2017 2
St. Vincent’s Kris Masiello Grand Island 2017 3
SUNY Poly Tyler Schmitz Eden 2017 3
Tampa Tyler Trammell St. Joe’s 2015 2
Ronnie Shul Orchard Park 2016 2
Thiel Nick Yannazio Frontier 2016 3
Donovan Dilbert Lackawanna 2016 3
Vermont – Club Matt Stromecki Orchard Park 2016 NCLL
Walsh Jarrett Willett Amherst 2015 2
Players Schools D1 D2 D3 JUCO Club
67 41 8 12 38 1 8